CHIRURGIJA

Kas yra artroskopija?

Minimaliai invazyvi chirurginė procedūra, skirta diagnostikai ir gydymui, atliekama naudojant specialią įrangą. Artroskopas - tai mažas, pieštuko dydžio instrumentas su video kamera. Per itin mažus pjūvelius įvedamas artroskopas ir kita įranga leidžia įvertinti sąnario būklę bei atlikti reikiamas manipuliacijas. Tai moderni ir tausojanti operacija, suteikianti pacientui daug greitesnį atsistatymą ir grįžimą į įprastinę veiklą.

Artroskopinė operacija
Artroskopinė operacija

Kada reikalinga artroskopinė
operacija?

Kiekvienais metais žmonių gyvenimo aktyvumas didėja, daugėja žmonių, užsiimančių įvairiais techniniais bei ekstremaliais sportais, ieškančių aktyvaus poilsio praleidimo formų. Todėl akivaizdu, kad daugėja įvairių traumų. Dažniausiai pažeidžiami kelio, peties, alkūnės bei čiurnos sąnariai. Nepriklausomai kur patirtos traumos (sporte ar buityje), jos gydomos tais pačiais metodais. Įvertinus paciento būklę nustatoma ar galima apsiriboti konservatyviais gydymo metodais, ar reikalingas chirurginis gydymas.

Artroskopinės chirurgijos
pranašumai

Artroskopinė chirurgija jau kelis dešimtmečius yra pripažinta aukso standartu ortopedijoje ir yra žymiai pranešesnė prieš atviro tipo operacijas tiek gydytojo, tiek paciento atžvilgiu. Operuojančiam chirurgui atroskopinė įranga suteikia itin ryškų (4k raiškos) vaizdą bei lengvą priėjimą prie sunkiai pasiekiamų vietų, kurie leidžia chirurgui atlikti itin preciziškas chirurgines manipuliacijas. Pacientui artroskopinė operacija reiškia mažesnį skausmą po operacijos, lengvesnę reabilitaciją bei greitesnį grįžimą į įprastą gyvenimo ritmą.